"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Březová nad Svitavou 2011

Tak a máme to doma! :) V posledním závodě seriálu mistrovství ČR si zajetým celkovým 2. místem vyjezdili naši kluci titul I. vicemistři v sidecarcrossu pro sezonu 2011!!! V ne moc prostorném, ale zato sympatickém depu, se večer před závody shromáždili pojízdné vozy účastněných jezdců.. Denní teploučko se rázem večer změnilo na pořádnou zimu, na grilování venku už to nevypadalo, ale teplé místečko na azyl se ovšem našlo v zdejší ubytovně, kde byla možnost se i chutně najíst a hlavně potkat se všichni pěkně pospolu..
Mistři ČR, bratři Rozehnalové, kteří letos získali desátý titul, nám udělali velkou radost svojí přítomností :) Jelikož je bodově nikdo neohrožoval, dali závodění pohov a na trati vedli nemilosrdný boj bodově téměř vyrovnané pozice, náš Dibla se Šnekem, bratři Vejchodové a bratři Čermákové.
Ale po pořádku.. Ranní trénink přinesl se sebou celkem dobrý dojmy nejen z tratě, ale i z velké účasti sidecarcrossových posádek. K techničnosti a k zajímavosti březovské stráně si přičichlo 22 sajdkár.
Kvalifikační trénink měl zcela tradiční, bezproblémový průběh.. Sluníčko už pomalu ukazovalo svoji sílu, tak se i přítomní fanoušci, kteří nebyli líní si přivstat, mohli dívat na nejrychlejší kola každého z jezdců bez toho, aby drnčeli zuby..
Nejrychlejší čas se podařil zajet bratrům Čermákům (1), za nimi se ztrátou tří sekund Dibla se Šnekem (52), dále pak Wanger-Gábor (7), Kríž-Ondráček (11) a Vejchoda-Vejchoda (48), kteří se v osmém závodě seriálu představili na novém stroji, a to WSP Zabel, zakoupeného přímo od mistra světa, Willemsena. Tož menší suvenýr z ME v Jaueru. :)
Po kvalifikaci se Šnekův zdravotní stav nejevil moc dobře, kvůli angíně užívá antibiotika, což s fyzickým výkonem nejde bohužel dohromady. A tak jsme s napětím doufali, že to snad bude dobrý..
K startovacímu roštu si v 13:45 postavilo svoje stroje všech 22 přihlášených posádek. Do cíle je dojelo už ale o něco měně.. Po startu v prvním kole měli vedoucí pozici bratři Čermákové, následovala posádka Kříž-Ondráček, Vejchoda-Vejchoda, a po ne moc zdařeným startu Dibla se Šnekem. Přibližně ve třetím kole už měla posádka bratří Čermáků velký náskok a bez obav crossili dál, Vejchoda s Křížem už ale tolik štěstí neměli... předjížděcí manévr v levotočivé zatáčce bratři Vejchodovi ale neuvedli dokonce, a v průběhu pár setin vteřiny se neubránili srážce, což mělo za následek zlomenou nohu jezdce posádky č. 11, Jardu Kříže. Kluci Vejchodovi se po mírném zdržení "oklepali" a pokračovali v závodě dál.. To už ale naši kluci projížděli vedle skandujících fanoušků na druhé pozici, ta se jim ale bohužel ze zdravotních důvodů nepodařila udržet až do konce, takže druhé místo bylo přenecháno Wangrovi s Gáborem (7), který na večerním vyhlášení všem veřejně oznámil ukončení své sidecarcrossové kariéry. Dibla se Šnekem dojeli do cíle jako třetí.. Vejchody v průběhu závodu zradila technika a tak museli předčasně závod ukončit. Vše se ale o pauze dalo do pořádku. Nedojela taky posádka č. 50, Králíček-Vach, a č. 64 Umgeher-Strohmayer.
Do druhé rundy se naši kluci pustili s vervou a podpora i povzbudění od těch svých jim dodala ještě více sil zajet co nejlepší výkon a docílit tak druhého celkového místa, které bylo tak blízko.. A ono se to podařilo :)
Čas 16:10 znamenal start pro nastoupených 19 sajd, a ve předu už to pro Diblu a Šneka vypadalo pozitivněji v porovnání s první rozjížďkou. Rozjetou druhou pozici za Čermákovými se jim povedlo udržet si až do mávnutí cílovou vlajkou.. První minuty ale byli trošku v napětí nejen oni z pronásledující sajdy bratří Vejchodů.. tempo s nimi ale drželi jen pár kol, pak polevili a dojeli třetí. Do depa si Dibla se Šnekem zajeli sice unaveni, ale rázem na to zapomněli, když viděli tu radost ve všech, co tam na ně čekali... gratulace, plácání po rameni a objetí.. to všechno se odehrávalo pod stanem našeho týmu, protože po třech letech jejich jezdecké sidecarcrossové kariéry je 2. místo v MMČR neuvěřitelný úspěch a ještě teď mám z toho zimu :) loňská smůla byla vymodleně VYKOMPENZOVÁNA!!!
Závody nás za mikrofonem celý čas doprovázel oblíbený slovenský komentátor Gabo Zelenay a měl tu čest samozřejmě i vyhlásit stupně vítězů a to až do pátého místa. V kategorii side byli jezdci povoláni v tomhle znění:

1. Čermák-Čermák
2. Diblík-Šnévajs
3. Wanger-Gábor
4. Pudlo-Hotový
5. Válek-Musil


Po sbalení všech našich "švestek" jsme se přesunuli o kousek dál, do místního kulturáku na celkové vyhlášení a následní zábavu jako ukončení sezony. Přítomní jsme byli jen u vyhlášení, domácí léčení mělo přednost.. vždyť musí být naši kluci fit o víkendovém závodu MMČR družstev v Ředhošti, ať neuděláme ostudu :)
Rádi bychom ještě jednou i tímto způsobem poděkovali všem co nám drželi palce a poskytli jakoukoli pomoc.. mějte se krásně.. a naviděnou v Ředhošti.


Mariana

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service