"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR družstev Ředhošť

Třešnička na dortu, jak jsem v předchozí reportáži nazvala poslední závod družstev v Ředhošti , už je snězená :) Bylo docela chladno a celý den doprovázeli přeháňky, i přesto si ale myslím, že všem docela chutnala :) Představení účastněných týmů nabízím v konečným pořadí:


1. AMS JAWA Racing team:
.......................................Čermák (1) A
.......................................Černý (98) B
.......................................Vondráček (86) C


2. STR Team Rozehnal - Promotosport Morava:
.......................................Rozehnal (111) A
.......................................Diblík (52) B
.......................................Vejchoda (48) C


3. QAMA MOTOSPORT CLUB I:
.......................................Vošahlík (70) A
.......................................Válek (8) B
.......................................Jiroušek (5) C


4. ACCR I.:
.......................................Jurka (46) A
.......................................Vrátný (87) B
.......................................Kalinovský (27) C


5. QAMA MOTOSPORT CLUB II.:
.......................................Krotil (20) A
.......................................Frint (22) B
.......................................Pokorný (55) C


6. AMK EVAŇ v AČR PROTEC:
.......................................Hájek (74) A
.......................................Vyšata (77) B
.......................................Poledník (78) C


6 družstev, 18 snaživých posádek dosáhnout co nejlepší výsledek pro svůj tým.. to je bilance účasti závodníků pořádaného podniku na zdejší Ředhošťské trati. Náš tým s názvem Promotosport Morava, tvořili mistři Rozehnalové (A), Tomáš a Jakub Vejchoďáci (C) a samozřejmě Dibla se Šnekem (B). Již po kvalifikačním tréninku nám bylo jasný, že tým loňských vítězů, AMS JAWA bude pro nás silnou a vyrovnanou konkurencí, tudíž se dali očekávat napínavé a nervy drásající závody.. Což i byli.. až do posledních sekund třetí rundy nebylo o vítězi rozhodnuto.. Boj mezi posádkou Čermáků a Rozehnalů byl sakramentský.. Rozehnalům se bohužel nepodařilo je předjet, tahle trať ani moc možností nenabízí.. Stav byl bodově sice stejný, AMS JAWA se ale díky lepšímu "skóre" stala letošním vítězem závodu.
Rozjížďky se jeli tradičním poskládáním skupin A+B, B+C a C+A.

Kvalifikace skupina A:
1. Čermák(1)............................1:49.061
2. Rozehnal(111).......................1:49.175
3. Krotil (20).............................1:54.887


Kvalifikace skupina B:
1. Černý(98).............................1:52.246
2. Diblík (52).............................1:52.268
3. Válek (8)...............................1:56.551


Kvalifikace skupina C:
1. Vondráček(86).......................1:52.881
2. Kalinovský(27).......................1:52.912
3. Vejchoda(48).........................1:53.602


1. runda A+B:
1. Rozehnal (111)
2. Čermák (1)
3. Válek (8)
4. Černý (98)
5. Diblík (52)

Místní posádka Vyšatů (77) nestartovala, a to ani v rundě druhé. Vošahlík(70) po výborném startu za sebou měl pár kol pěkně dlouhý vláček a to všechny favority závodu. Šikovní bratři Rozehnalové si v klidu naštěstí crossili bez omezení, zbytek se ale musel doslova prodírat dopředu, což na této trati je celkem dřina, zvlášť za daného počasí.. Dibla měl celkem smůlu, zlyhal lidský faktor, a to já, se přiznávám.. sice jsem mu brýle jako vždycky nachystala, bohužel jsem zapomněla vyměnit cívku za novou a tak si po pár kolech už neměl co potahovat a brýle s nánosem bláta měl místo na hlavě pak celou rundu na ruce.. :( jelikož měl v rozjížďce pořád někoho před sebou a sady dostávali nemalý, tak ještě teď chudák vybírá hlínu z očí..


2. runda B+C:
1. Černý (98)
2. Diblík (52)
3. Vejchoda (48)

Kromě Vyšaty se na start nepostavila ani posádka Válek-Musil, protože v první rozjížďce si Honza Válek při skoku s pomocí našeho Diblu zlomil kotník, a tak ho pan Diblík nosil po příchodu ze špitálu pěkně na zádech.. i tak si vyjezdil tým Válka pěkný 3. místo.. pro pohár si musel sice dopajdat, ale bylo to doma :) a co je doma, to se počítá :D
Co se týče Diblu se Šnekem, udělali nám z druhé rundy fakt zážitek.. Pronásledovaní posádky Lukáše Černého stálo nejen mě okousaný nehty! Lukáše a Anderse je potřeba taky pochválit za výkon.. Diblův tlak a dýchání na jeho záda statečně vydržel i po pauze skrze zdravotní potíže.


3. runda C+A:
1. Čermák(1)
2. Rozehnal(111)
3. Vondráček(86)

Část dění v třetí rundě jsem opsala již v úvodu, dodatečně ještě poskytnu pár informací, které přinesli našemu týmu trošku smůlu.. Celou rundu po zdařeným startu bratří Vejchodové projížděli časomírou na třetí pozici.. Dvě kola před koncem je ale zradila technika /spojka/ a do cíle nedojeli.. Vidina vítězství našeho týmu se tedy rozplynula.. V porovnaní s loňskou sezonou je ale druhé místo úspěch nad všechny úspěchy.. to se nám tehdy pokazilo co se mohlo..
Když to všechno shrnu, v závěrečným odstavci této reportáže můžu jen napsat můj pocit ze závodů, který lze definovat jediným slovem - famózní.. prostě, bylo se na co dívat, kluci se snažili, heslem jeden za všechny, všichni za jednoho, soudržně přesvědčili o svých jezdeckých kvalitách a hlavně v zdraví jsme nasadili konci sezony královskou korunku..
Moc děkujeme letošním mistrům Rozehnalům za možnost svézt se právě v jejich týmu a doufáme rovněž v jejich stejné cítění :)
Já se s vámi pro letošek formou článků s opisem jednotlivých závodů loučím /samozřejmě budu i nadále informovat co je nového, co se děje a neděje v našem týmu/ a na příští sezonu se už teď nesmírně těším.. s pozdravem za celý team RD & PŠ vás zdraví


Mariana

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service