"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Dlouhá Loučka

Za minulost již můžeme považovat toužebně očekávaný pátý mistrák v Dlouhé Loučce, v němž místo optimizmu v našem týmu panovala realisticky laděná nálada.. Po titulku v novinách Týden na Severu, který zněl následovně: "Diblík se Šnévajsem doufají, že si smůlu vybrali v Ledči", dávám všem neúčastněným na známost, že nevybrali.. :(
Ale pěkně po pořádku..
Ohledně tratě nemůžu říct ani "popel". Vše skvěle připravené, kropit pomáhalo místy i samo nebe. Ranním tréninkem se prohánělo touhle charakterem rychlou tratí celkem 20 nahlášených sajdkár. Počet 740 platících diváků bylo kolem tratě znát a to zdaleka nebyl dle mě počet konečný..
Tratí o délce 1 650 m projíždělo se snahou o zajetí nejrychlejšího kola již o jednu sajdkáru méně. Posádka #94 zřejmě z technických důvodů odstoupila.

Kvalifikace:

1. Rozehnal-Rozehnal #1........................1:54.920
2. Čermák-Čermák #18.........................1:56.760
3. Diblík-Šnévajs #52.............................1:57.350
4. Černý-Zinckernagel #32.....................1:59.510
5. Vejchoda-Vejchoda #48......................2:00.440


V čase 14:36 byla odstartována první rozjížďka s počtem sajdkár osmnáct na startovacím roštu. Nestartovala rakouská posádka Umgeher-Wanger #64.
Start pro naše kluky vypadal hodně dobře. Před první zatáčkou "letěli" po pravici s Vaškem Rozehnalem a Čermákem ve stejné lajně. S Vaškem si však ale nechtěně dali scukací polibek, Robina to mírně rozhodilo a vjel do kraje, co ho samozřejmě zbrzdilo. Z osmého místa, na kterém se ocitli, měli co dělat na této ne moc široké trati.. Robin měl vytypovaný tak 3 místa na předjetí, ve kterých to zkoušel. V průběhu rundy se jim nepochopitelně stala dokonce 3x osudná jistá pravotočivá zatáčka. V jedné situaci v boji s Vejchodou byl po doskoku Šnek Tomášovým řidítkem vytlačen, což mělo za následek vjetí do nahrnuté půdy u kraje. Než se kluci vyhrabali, Vejchoďáci měli mírný náskok. V další situaci se opět ocitli v tom samém maléru. No a do třetice se v desátém kole stalo to (skoro) nejhorší: repete z Ledče - motor přestal jet. Zadřeli se ložiska v kartru. Do doby této prekérní situace vedli pořád boj s Vejchoďáky.
Pak opět ta samá písnička. Vztekem dotlačená kára do depa, rychlá výměna a doufání..


1. rozjížďka:

1. Rozehnal-Rozehnal #1
2. Čermák-Čermák #18
3. Černý-Zinckernagel #32
4. Vejchoda-Vejchoda #48
5. Pudlo-Hotový #33


Počet sajd nažhavených před druhou rundou činil počet 19. Rakouské duo se nám vrátilo.. Start sice neměli naši kluci tak luxusní jak ten předešlý, ale vůbec nebyl nejhorší. Problémy nastali až posléze. V pořadí druhé postartovní zatáčce se prali s Pudlem a Hotovým o třetí pozici. Souboj ale skončil pro Robina a Peťu ne moc příznivě. Pranice v těchto bojích jsou hold neúprosné. Ani nevím jak a už jsem je viděla na šestém místě za Wangrem #7. To ovšem nebyl tak tvrdý oříšek. Předjetí nastalo takřka hned. Pudlo s Hotovým #33 jim pak dali ale hodně zabrat. Pět kol to Robin zkoušel a nakonec se povedlo dostat se před nich a atakovat bratry Vejchodovi jezdící na čtvrté pozici, kteří měli výhodu dost velkého časového náskoku, a než se kluci dostali do situace kolo na kolo, bylo odmávnuto.


2. rozjížďka:

1. Rozehnal-Rozehnal #1
2. Čermák-Čermák #18
3. Černý-Zinckernagel #32
4. Vejchoda-Vejchoda #48
5. Diblík-Šnévajs #52


Celkové výsledky:

1. Rozehnal-Rozehnal #1
2. Čermák-Čermák #18
3. Černý-Zinckernagel #32
4. Vejchoda-Vejchoda #48
5. Pudlo-Hotový #33
......................................
10. Diblík-Šnévajs #52


Nesmím zapomenout zmíňku o hopsání mitfárů ze sajdy na sajdu.. :D
Jarda Kříž si pozval do vozíku francouzkého Eduarda Chéreaua, z Rozehnalovic týmu. Dále mladý talent Honza Boukal #99 s Jawou oslovil taky jawa příznivce a mitfáru Tomáše Vondráčka, který se svým bratrem letos na závodech nestartují. Jeden ze smolařů, Milda Jiroušek #88, jehož mitfára se léčí se zlomenou rukou, nechtěl oželet další závod a tak mu sajdkáru váhl Vláďa Ochtábec. A ten už si těch vozíků panečku vyzkoušel.. :D Letos tvoří dvojici s jezdcem Pokorným #55.
Ráďa Konečný #19 taky "oprášil" letos nejezdícího mitfáru Zdeňka Mastného. A tak se nám to tam promílá a promílá... to říkám, co je v depu, to se počítá ... :D

O víkendu náš tým místo účasti na MS v Kramolíně zvolil odpočinek, i když v tom samém duchu. Účastníme se těchto závodů jako fanoušci a psychická podpora českých posádek :o)
17.6. dává můj kalendář na známost další závod seriálu MČR amatérů a to na domácí půdě pořadatele, v Bělé u Jevíčka. Na rekonvalescenci času dost závodníci, tak očekávám hojnou účast :o)


Mary

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service