"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Březová nad Svitavou 2012

V malebném městečku Březová nad Svitavou ležící na česko-moravské hranici se odehrál poslední závod MMČR v sidecarcrossu. Zpestřením už tak dramatického podujetí pod záštitou společnosti CONDOR Tranzit Tir s.r.o. byl volný závod veteránů sidecar, kteří oprášili po letech své stroje již na závodech v Mohelnických lomech.
Na základě pozitivních diváckých ohlasů byl závod veteránů vložen i do těchto závodů.
Jelikož v naší kategorii side to bodově bylo napnutý jak guma od trenek, od začátku každý zainteresovaný fanda očekával bitvu jak se na pořádné závody patří. A ta taky proběhla. Výjimečně bez nehod vážnějšího charakteru. Kromě posádky Hájek-Čapek (35) se tam žádný karambol nekonal. Jedině těm se nepodařilo sajdkáru v 1. rundě ukočírovat a převrátili se. V druhé rozjížďce ale draci do závodu nastoupili v "plné polní" :o)
I přes ne moc příznivé vyhlídky na sobotní počasí se i to vyvedlo stejně tak dobře jak závody. Klukům se na trati v Březovské stráni neprášilo, povrch tratě si zaslouží titul "ideální". V ranním tréninku vychytali kluci všechny mouchy, ať to v kvalifikaci pěkně odsýpá. Celkový počet na obrazovce činil 19 posádek.


Kvalifikace:

1. Rozehnal-Rozehnal (1).......................2.06:770
2. Černý-Musil (32)................................2.08:370
3. Diblík-Šnévajs (52)............................2.09:310
4. Vejchoda-Vejchoda (48).....................2.11:850
5. Wanger-Gábor (7)..............................2.12:650


První runda odstartována před půl třetí hodinou od začátku zaváněla dravostí prvních posádek, kterým se podařilo dobře odstartovat. Mezi nimi figurovali na druhé pozici těsně za Rozehnali naši kluci, Robin s Peťou. Za nimi se pokoušeli urvat si druhou pozici Černý s Musilem, což se jim po Robinově chybě (vyřadil si ) i povedlo.. v tom samém kole ale můj šikovný kluk chybu napravil a znovu pelášil i s Peťou blíž a blíž k cíli. Pozici se podařilo udržet a radostí jsme všichni jásali. Pověstné druhé místo v Březové jsme obhájili i v rundě druhé. V první rozjížďce málem nedojeli bratři Vejchodovi skrze píchlou zadní gumu, rychle si ji ale v depu vyměnili a pokračovali v jízdě dál. Dojeli na 7. místě. Rundu nedojeli již zmínění Hájek s Čapkem a Vyšata-Vyšata (77) pro technickou závadu.


1. runda:

1. Rozehnal-Rozehnal (1)
2. Diblík-Šnévajs (52)
3. Černý-Musil (32)
4. Wanger-Gábor (7)
5. Krotil-Ochtábec (20)


V druhé rozjížďce to po startu s plným počtem sajdkár vypadalo jak zkopírovaná runda první. Což bylo samozřejmě dobře :o) Na strmém svahu, který nemá na tratích svého druhu obdoby, zatínali podle mě jezdci zuby až do první zatáčky. Na prvních čtyřech pozicích se nezměnilo nic až do odmávnutí cílové vlajky. Naštěstí. Černý s Musilem hlavně v první polovině útočili na posádku našeho týmu. Rozestup mezi nimi se kolo od kola zvětšoval a tak jsme jen doufali v bezpečný dojezd naší posádky. Na čtvrtém místě projížděli časomírou Vejchoďáci. S potřebou každého bodu si pozici hlídali. Ale neuhlídali tak celkem. Posádce rakouského jezdce Wangera s Gáborem, (kterému to zde fakt hodně dobře jezdí) se podařilo Vejchoďáky předjet. Ne ale nadlouho. Pro bratrskou dvojici by páté místo znamenalo ztrátu dvou bodů, které potřebovali na to, aby byli v celkovém pořadí MMČR za sezonu na třetím místě a tak posbírali všechny síly a Wangera s Gáborem předjeli ještě v tom samém kole.


2. runda:

1. Rozehnal-Rozehnal (1)
2. Diblík-Šnévajs (52)
3. Černý-Musil (32)
4. Vejchoda-Vejchoda (48)
5. Kříž-Chéreau (11)


Celkové pořadí závodu:

1. Rozehnal-Rozehnal (1)
2. Diblík-Šnévajs (52)
3. Černý-Musil (32)
4. Kříž-Chéreau (11)
5. Vejchoda-Vejchoda (48)


Celkové pořadí nejlepší pětice v MMČR sajdkár za sezonu 2012:

1. Rozehnal-Rozehnal (1)...............................382b
2. Černý-Zinckernagel/Musil (32)....................287b
3. Vejchoda-Vejchoda (48).............................271b
4. Diblík-Šnévajs (52)....................................269b
5. Čermák-Čermák (18).................................220b


Jak sami vidíte, 2 body nás dělily od třetího stupínku v konečném pořadí. I ta brambora nás ale moc teší, sezónu považujeme za hodně úspěšnou. To, co mohli naši kluci ovlivnit, věci, co se odrazí na výsledcích, jako třeba fyzická výkonnost a výdrž, ovlivnili na 100% ve prospěch týmových výsledků. Dali do každého závodu vše co v sobě měli. Bohužel, technický kolabs motoru ve dvou závodech nám znemožnil posbírat pár zasloužených bodíků navíc. I to k tomu patří, s tím člověk nic nenadělá. Čeká nás ještě poslední závod Crossracing Cupu na jílovité trati v Žamberku. Doufám, že větou "ve zdravíčku končíme sezónu" nic nezakřiknu. Držte nám proto ještě letos naposledy palce, ať na vyhlášení Mistrů republiky v Praze 10.11.2012 a na neurčitý datum vyhlášení Crossracing Cupu pod taktovkou Mariána Klíče, dorazíme celý a samozřejmě hezky v galu :o)

Mějte se všichni fanfárově...


Mary

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service