"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

2. GP Česka - Kramolín u Nepomuku, 7.-8.5.2016

Druhý závod světového šampionátu se tentokráte přesunul k nám do známého a vysoce hodnoceného motokrosového areálu v Kramolíně u Nepomuku, kde si o víkendu 7.-8.5.2016 rozbalili stany absolutně nejlepší jezdci světa. Česká Velká cena samozřejmě vzbuzovala veliký mediální i fanouškovský zájem. Naše posádka si toho byla vědoma a nemohla chybět, i když stále našeho řidiče trápí bolest zad. Přes týden tedy pomohl fyzioterapeut, aby alespoň trochu pomohl od bolesti. I s tímto handicapem naši borci vyráželi do Kramolína s vidinou postupu do finále.V ranním předkvalifikačním tréninku o místo na startu v kvalifikačním závodě udělali 12. čas. V kvalifikaci se ovšem už nedařilo dle představ, když postupové 12. místo bylo daleko. Diblík-Gábor nakonec dvě kola před cílem odstoupili z 15. pozice, aby pošetřili síly do poslední šance. V ní se jim velice dařilo. Již na počátku limitu zajeli velice slibné rychlé kolo. Jejich časy se pohybovali pořád na hranici postupu. Nakonec vybojovali nedělní finále pátým nejrychlejším časem! Čekal je ovšem start z druhé řady.

V obou závodech ale Robert potvrdil, že odlepení ze startovací žebříku je jeho doménou. V první jízdě dokonce vystřelili jako osmí! Než se ale stačil závodní had protáhnout dalšími úseky trati, klesli o pár pozic níže. Dlouho sahali po jednom světovém bodu, když kroužili na 21. místě za Pudlem s Hotovým. Nepovedlo se a v cíli z toho bylo pouze 26. místo.

V druhé rundě si už nezopakovali tak parádní odpich, vyráželi kolem 15. místa a dále se znovu pohybovali na rozmezí první dvacítky. Robertovi se ovšem ozvala bolavá záda, a tak naše posádka museli odstoupit ze závodu. Bohužel Roberta trápí záda čím dál tím více...

Další víkend se pojede MS ve francouzském Brou. Účast naší posádky je v něm zatím nejistá... Děkujeme všem fanouškům a sponzorům, kteří zavítali do Kramolína a udělali nám skvělé domácí prostředí! Velice si vážíme vaší podpory!

(joh)

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service