"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

1. MMČR sajdkár Kaplice, 2.4.2016

Po dlouhé zimní přípravě, kdy tým Diblík-Gábor do sebe vstřebával nutné tréninkové dávky v posilovnách, posléze na motorce na trati, ale i na závodech v zahraničí, se konečně dočkal také prvního závodu českého šampionátu. Ten připadl na první sobotu v dubnu a hostila ho písečná trať v jihočeské Kaplici. Bohužel tým neodcestoval zrovna v optimálním rozpoložením. Robin bojoval s chřipkou a den před závodem ležel v horečkách...


K tomu dobíral antiobiotika, takže se vůbec rozmýšlelo, jestli první podnik absolvovat. Nakonec padlo, že ano, aby se udělaly nějaké body a mohly se atakovat přední příčky. Do Kaplice tedy nevyrazili s nějakými přemrštěnými ambicemi, ale prostě zkusit to a přežít.

„Celkově to byl pro nás nepodařený víkend, ale tak trochu jsme s tím počítali, protože jsem nebyl zrovna fit. Prostě jsme přežili a sezóna začíná,“ osvětlil nám Robert Diblík. Nedobrou předzvěstí byl hned ranní volný trénink, na kterém moc Diblík-Gábor nepobyli, ale udělali slibný pátý čas. „Od rána nám štěstí moc nepřálo. V tréninku jsme měli trošku technické problémy, ale celkem rychle se nám podařilo je vyřešit. Zajeli jsme ale jen dvě měřená kola,“ sdělil nám Robin. V kvalifikační jízdě bojovali, jak mohli a zkusili se i přes nedobrý zdravotní stav kousnout. Skončili šestí. „Kvalifikační jízda nic moc. Když už jsme měli celkem tempo, tak byl konec. Upřímně mě překvapilo, jak rychle to uběhlo,“ vyjádřil se ke kvalifikaci.

Nejinak se vedlo v odpoledních jízdách, přesto v té úvodní se podařilo zajet po slibném startu v popředí šesté místo. „V první jízdě jsme celkem dobře odstartovali, i když nějaké kontakty byly, ale pak následovala má chyba, když jsem si to zašlápl v zatáčce. Poté se nám asi z 13. místa celkem dařilo předjíždět. Dostali jsme se na 6. místo a pak už nebylo kam spěchat, dopředu daleko a dozadu taky,“ líčil nám své pocity z úvodní rundy Robert. Dosáhlo se na tučnější bodový příděl, takže vládla i relativní spokojenost.

V poslední rozjížďce si sedla na náš tým smůla. Tentokráte se jim podařilo držet kolem 5. místa. Když už to vypadalo, že se nic nepřihodí, přišla rána do zadní brzdy a následoval sešup o několik příček níže. „V druhé jízdě se nám povedlo dobře odstartovat start, ale první problém byl, že jsme neskákali hořejší dvojáky. Tam jsme ztratili kontakt s předními jezdci. Následně jsem si to zase zašlápl, ale naštěstí celkem rychle jsme nastartovali a uháněli zase dál. Lapálie ale nekončili. Při předjíždění jsem se zahákl o Vrátného a urvali jsme si zadní brzdu. Bohužel jet jen na přední brzdu to až tak dobře nešlo. Doufám, že další závody budou lepší,“ uzavřel své vyprávění Robert.

Za tým děkujeme našim fanouškům, kteří vážili cestu do Kaplice, a také našim sponzorům! Příští závod pojedeme v Mohelnici 23.4.2016. Přijďte nás povzbudit, jelikož vaši podporu budeme potřebovat.

Text: Josef Hejnal

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service